Plener rzeźbiarsko-Malarski Brusy - Jaglie 2018

Plener rzeźbiarsko-malarski pod hasłem „Inspiracje Józefem Chełmowskim”. Przedsięwzięcie poświęcone jest pamięci Józefa Chełmowskiego – lokalnego artysty rzeźbiarza, malarza, filozofa.

Po raz drugi rzeźbiarze staną przy ogromnych kłodach drewna, aby wyczarować z nich różne postacie. Artyści będą rzeźbić figury aniołów i postacie z kapeli kaszubskiej, które później staną w różnych miejscach w gminie Brusy. W plenerze wezmą udział też malarki, których obrazy następnie będą zdobić Chatę Kaszubską w Brusach Jagliach.

Jedną z artystek będzie też doceniana w całej  Polsce twórczyni ludowa zajmująca się wykonywaniem frywolitek, Iwona Kurpo z Torunia. Osoby chętne będą miały możliwość udziału w warsztatach nauki wykonywania frywolitek.

Spośród malarek będzie można zobaczyć w swoim warsztacie Marlenę Stefańską z Sulęczyna oraz Mieczysławę Łazorek z Kazimierza Dolnego. Rzeźbiarzami, którzy podejmą się wykonania aniołów i uzupełnienia kapeli kaszubskiej będą Marek Czekalski z Rabki, Sebastian Kwaczałą z Bielsko-Białej, Mieczysław Woźniak z Malborka, Jan Czupryniak z Tucholi oraz Zygmunt Kędzierski z Przymuszewa k. Tucholi, który jednocześnie jest komisarzem pleneru. Większość z nich ma już za sobą mnóstwo podobnych plenerów w całej Polsce.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.