29. pielgrzymi szlak kaszubskiej grupy pielgrzymów diecezji pelplińskiej

29 lipca br., wyruszyła 29. piesza pielgrzymka grupy kaszubskiej diecezji pelplińskiej na Jasną Górę. Do 250 pielgrzymów, którzy dotarli dziś, 31 lipca, na krótki przystanek do Brus dołączyło około 30 pielgrzymów z bruskiej parafii. 

Postój w Brusach pielgrzymi z Kaszub rozpoczęli w kościele, gdzie zostali serdecznie powitani przez kapłanów bruskiej wspólnoty, na czele z ks. proboszczem Janem Flaczyńskim. Podczas przystanku w Brusach, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, pielgrzymujących pątników przyjęły śniadaniem i chłodnymi napojami. Wczoraj, 30 lipca, o regenerację i spokojny sen pielgrzymów zadbali mieszkańcy Lubni. Kolejny postój i przerwa obiadowa odbyła się w Męcikale. Pątników przyjęli mieszkańcy tej miejscowości. Poczęstunek został przygotowany przez Radę Sołecką i Stowarzyszenie Kobiet "Nad Brdą" z dobrowolnych składek mieszkańców i turystów.

Kierownikiem grupy kaszubskiej jest od kilku lat ks. Łukasz Delewski, zaś wraz z pielgrzymami z gminy Brusy, po modlitwie w bruskim kościele i krótkim postoju w Domu Nawiedzenia, na Jasną Górę udał się ks.Tomasz Szmaglik. Dla kapłana z Brus tegoroczny początek pielgrzymki był wyjątkowy, ze względu na obchodzone przez niego dziś urodziny. 

Inf. UM Brusy. Fot. UM Brusy, SP Męcikał. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.