Bierzmowanie w Parafii Wszystkich Świętych w Brusach

W poniedziałek, 6 maja, ks. bp Arkadiusz Okroj udzielił sakramentu bierzmowania 245 młodym członkom Parafii Wszystkich Świętych w Brusach.

Odwiedziny w bruskiej parafii nie wiązały się tylko z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Tego dnia Ksiądz Biskup odwiedził również Urząd Miejski w Brusach i spotkał się z przedstawicielami lokalnego samorządu, na czele z burmistrzem Witoldem Ossowskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Łąckim. Gościł też w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, gdzie uczniowie i nauczyciele przygotowali z okazji wyjątkowej wizyty specjalną akademię. Ksiądz Biskup odwiedził także ks. prałata Zdzisława Wirwickiego, Siostry Zmartwychwstanki oraz spotkał się ze stowarzyszeniami i grupami działającymi przy Parafii Wszystkich Świętych w Brusach.

Tzw. wizytacja biskupia to nie tylko spotkania biskupa z parafianami w dniu udzielenia młodzieży sakramentu bierzmowania. Wiąże się ona również z kontrolą działalności danej parafii. Na kilka tygodni przed odwiedzinami Księdza Biskupa, funkcjonowanie Parafii sprawdza specjalnie powołana komisja wizytacyjna, w skład której wchodzą wyspecjalizowani w danej dziedzinie kapłani. Sprawdzana jest m.in. działalność duszpasterska kapłanów i grup parafialnych, finanse oraz stan świątyni i innych budynków i dóbr parafialnych. W tym roku wizytowane są wszystkie parafie dekanatu bruskiego, jako pierwsza Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kosobudach, w której bierzmowanie miało miejsce już 24 marca br.

Uchwycone w obiektywie: 

Wizyta w Urzędzie Miejskim. Fot. UM Brusy. 

Inf. UM Brusy. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.