Bal dobroczynny w Leśnie

22 lutego, w Leśnie odbył się charytatywny bal karnawałowy. Zbierano fundusze na leczenie chorych dzieci z okolic Orlika i Leśna, działalność Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach oraz sprzęt sportowy dla ministranckiego klubu „Orlik”.

Pomysłodawcą balu był ojciec Arkadiusz Czaja - obecny kapelan Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Orliku. W organizację włączył się proboszcz Parafii Leśno ksiądz Damian Drozdowski i wspólnota rodziców piłkarzy OMKS „Orlik”. Bal honorowym patronatem objął burmistrz Brus Witold Ossowski.

Wydarzenie rozpoczęła msza św. w kaplicy klasztornej w Orliku pod przewodnictwem: ojca Antoniego Mientkiego, ojca Arkadiusza Czai i księdza Franciszka Stosika. Dalsza część imprezy odbyła się w „Przystani Aga” w Leśnie. Na uczestników balu czekało sporo atrakcji i pojawiły się znane nazwiska. Z koncertem wystąpiła Krystyna Giżowska, odbyły się pokazy iluzji w wykonaniu światowej sławy iluzjonistów „Oriano” i „Duo Paulo” oraz licytacje fantów, prowadzone przez aktora Pawła Burczyka i mistrza iluzji Pawła Czaję. Licytowano m.in. pióro i obraz przekazane przez Prezydenta RP, w którego imieniu w balu uczestniczył doradca głowy państwa Piotr Karczewski. Ciekawostkami licytacji były: pióro Premiera Rządu, pióro Burmistrza Brus, dzień pracy z Burmistrzem Brus, piłki z autografami prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i drużyny Lechii Gdańsk, płyty z autografami Krystyny Giżowskiej i Macieja Miecznikowskiego oraz wiele innych oryginalnych przedmiotów. Warto dodać, że wszystkie pióra przekazane na licytacje stały się kolekcją państwa Beaty i Jacka Zblewskich, a pracy burmistrza Brus, dzięki wylicytowanemu fantowi, przyglądać się będzie pani Beata Włosek

Inf. i fot. UM Brusy.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.