Bruski odjazdowy bibliotekarz

17 czerwca 20232 r. Biblioteka w Brusach zorganizowała rajd rowerowy. Rajd odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Uczestnicy rajdu wyjechali z Brus o godzinie 10.00. Trasa tegorocznego rajdu przebiegała  przez miejscowości: Brusy Jaglie, Czyczkowy, Wielkie Chełmy i Drzewicz, a dalej wśród malowniczych terenów Parku Narodowego „Bory Tucholskie” wzdłuż jezior: Wielkie Krzywce, Błotko, Małe Krzywce, Płęsno, Bełczak i Jeleń. Meta Odjazdowego Bibliotekarza znajdowała się na Cyplu przy rzece Brdzie w Męcikale. W czasie wycieczki uczestnicy odwiedzili miejsce, gdzie rośnie Dąb Bartek – jeden z najstarszych w Polsce dębów, od 1954 roku chroniony prawem jako pomnik przyrody.

W rajdzie uczestniczyło razem 35 czytelników i przyjaciół biblioteki, którzy oprócz aktywnego wypoczynku promowali i zachęcali do czytania książek od najmłodszych lat. Bezpieczeństwo i opiekę podczas przejazdu zapewniła Policja i Ochotnicza Straż Pożarna z Brus. Po dotarciu na miejsce uczestnicy rajdu zostali przywitani przez pracowników Biblioteki w Brusach i Męcikale, gdzie czekały już na nich gorące kiełbaski z grilla, kawa i drożdżówka

Głównym punktem corocznych spotkań w ramach Odjazdowego Bibliotekarza są konkursy mające na celu promowanie akcji. Tradycją jest konkurs na najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Wśród dzieci najbardziej pomarańczowym uczestnikiem był Jasiu Stasiek, u którego jury naliczyło 15 elementów garderoby w kolorze pomarańczowym. Wśród dorosłych: Beata Lubińska-Lepak, Krystyna Lubińska i Bogdan Lubiński.  W konkursie na najmłodszego i najstarszego uczestnika wyłoniono najmłodszych uczestników całego rajdu: Chabowski Rysiu i Bławat Jadwiga, a  wśród najstarszych Państwo Barbara i Andrzej Warnke. Za udział w konkursach uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Po konkursach, wspólnej integracyjnej zabawie, uczestnicy Odjazdowego Bibliotekarza ok godz. 15 .30 wyruszyli bezpiecznie do Brus.

Organizatorzy dziękują wszystkim czytelnikom i przyjaciołom naszych placówek za wsparcie i udział w spotkaniu. Serdeczne podziękowania kierujemy do: Urzędu Miejskiego w Brusach, Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.