Czy Ty to Ty? – spektakl teatralny w Brusach

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zaprasza na spektakl teatralny, zabawną komedię pt. Czy Ty to Ty w piątek 13 października 2023 r. o godz. 18.00.  Wydarzenie w Brusach jest wyśmienitą okazją do tego by nie jechać 100 km do Bydgoszczy czy Gdańska. Słynni aktorzy: Anna Dereszowska, Daria Widawska oraz Łukasz Nowicki i Michał Rolnicki, przyjeżdżają do Brus by zagrać dla mieszkańców Brus i okolic. Można miło spędzić czas.

Cena biletu: 120 zł

Zbiorowe zamówienia tel. 602-376-284, sprzedaż biletów w sekretariacie CKiB (8.00 - 16.00), sprzedaż internetowa: kupbilecik.pl,ebilet.pl, biletyna.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

John Tobias, CZY TY TO TY? (Is the real you really you?)

Nieoczekiwana zmiana miejsc, czyli w pogoni za szczęściem!

Współczesne, wielkomiejskie osiedle. Harold wraca po pracy do domu. Zajęta przygotowaniem rodzinnego obiadu Honey, prowadzi z nim rutynową, popołudniową rozmowę. Dzień jak co dzień. Żadne z nich nie dostrzega nawet, że coś tu się nie zgadza, bo… On trafia do obcego mieszkania, a Ona w ferworze domowych obowiązków, bierze go za swojego małżonka. Nie ta żona, nie ten mąż! Gdy bohaterowie orientują się, że zaszła pomyłka, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót…

Zabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia obyczajowa o miłości, związkach, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. To sztuka o nas! W tej historii przedstawionej przez Johna Tobiasa, możemy przejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.

Uwikłani w schematy, funkcjonując według powszechnie przyjętych szablonów, cierpiąc na ciągły niedoczas, porzucamy swoje marzenia. Efekt? Pogrzebana spontaniczność, zagłuszone prawdziwe „ja” oraz nieustająca, choć umiejętnie wypierana, tęsknota za wolnością i porywami serca. I choć kompaktowy świat, na każdą dolegliwość ciała lub duszy, zawsze znajdzie skuteczną pigułkę, to jednak głęboko skrywane pragnienia potrafią zupełnie nieoczekiwanie dojść do głosu. Jednak kiedy już zdobędziemy się na odwagę, żeby zawalczyć o inne życie, zalewa nas fala wątpliwości. Czy to wytęsknione, wyidealizowane życie, będzie lepsze? Czy warto ryzykować utratą dotychczasowej, wypracowanej stabilizacji? Czy aby na pewno trawa u sąsiada jest bardziej zielona?


Tłumaczenie Elżbieta Woźniak
Reżyseria Robert Talarczyk
Opracowanie muzyczne Przemysław Sokół
Choreografia Krzysztof Adamski
Kostiumy i scenografia Adrianna Gołębiewska

Widzowie uczestniczący w spektaklu „Czy Ty to Ty?” narażeni są na działanie świateł stroboskopowych, które będą wykorzystywane podczas przedstawienia (światła te mogą doprowadzić do ataku epilepsji).

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.