Ogłaszamy III Konkurs Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskieg

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego. 

Duchowym patronem konkursu jest Józef Chełmowski (1934-2013) - artysta o rozległych zainteresowaniach, który tworzył ręcznie pisane księgi z refleksjami filozoficznymi, technicznymi, religijnymi a także dotyczącymi budowy wszechświata. Wykonywał też polichromowane rzeźby, ogrodowe ule, malował obrazy na szkle i płótnie, konstruował instrumenty muzyczne.

Głównym celem konkursu nie jest bezpośrednie naśladownictwo twórczości artysty ale upamiętnianie tej, niewątpliwie wybitnej postaci. Konkurs skierowany jest do twórców z Pomorza, Kujaw, Kociewia, Powiśla i Krajny. Jednym z zakładanych efektów konkursu ma być stworzenie forum prezentacji dzieł współczesnych twórców, ich aktywizacja oraz ewentualne wyłonienie nowych, szerzej nieznanych artystów nieprofesjonalnych. 

Organizatorzy nie określają ram tematycznych ani estetycznych prac, które zgłoszone zostaną do konkursu. Ideą przedsięwzięcia jest teza, że współcześni artyści ludowi, czerpiąc w swojej twórczości z tradycji, nadają jej nowy, reagujący na zmieniającą się rzeczywistość, kształt. 

Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w regulaminie. 

 

Pliki do pobrania

Regulamin III Konkursu Sztuki Ludowej im. Józefa Chełmowskiego

Karta uczestnika

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.