REMANENTY KULTURALNE

Pojęcie remanent jest często zamiennie stosowane z pojęciem inwentaryzacja lub spis z natury. „Inwentaryzacja” musi być sporządzona każdego roku, na jego końcu. Również w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach pomimo trudności technicznych związanych z funkcjonowaniem instytucji w czasie kończącego się już remontu budynku Centrum; w niedzielę 3 lipca odbyły się Remanenty Kulturalne.

Koncert podsumowujący rok szkolny 2021/2022 odbył się na scenie na placu targowym w Brusach podczas słonecznej pogody. Na początku wystąpili soliści grający na keyboardzie, uczniowie pana Mirosława Stoltmanna. Usłyszeć można było między innymi takie znane melodie jak: Wiśniowy sad, Taniec węgierski nr 5 Johannesa Brahmsa, arię z operetki Wesoła wdówka, Usta milczą dusza śpiewa, meksykańską melodie ludową La Cucaracha czy słynnego walca Fale Dunaju rumuńskiego kompozytora Iona Ivanovici.

Następnie przed publicznością prezentowały się w tańcu w formie towarzyskiej pary tańca narodowego najmłodszych dzieci z grupy pani Katarzyny Kamrowskiej. Folklor kaszubski zaprezentowały dzieci z grup Dzotci I, Dzotci II, Mali Krebane i Gwiżdże. Młodzi Krebane zaprezentowali się w  Suicie Tańców Rzeszowskich.

Na scenie nie zabrakło wychowanków pani Dominiki Kołodziej z grup tańca nowoczesnego. Wystąpili:  Miniformacja Jazzowa Sky Step, Hip Hop solo Ignacy Piekarski, Formacja Jazzowa Sky Step Mini 5-6 lat, Hip Hop duet Antonina Cysewska, Julia Wałecka, Solo Jazz Anna Szyngwelska, Formacja Hip Hop 7-10 lat, duet Nina i Ania, Hip Hop Najmłodsi, Hip Hop Miniformacja Blaze, Formacja Show Dance Skystep,  Hip Hop Duet Natalia i Daria, Hip Hop Blaze Junior Formacja, Solo Jazz Nina Radtka, Formacja Sky Step Mini 7-9 lat oraz solo Lena Sikorska Hip Hop.

Naukę gry na pianinie w Centrum Kultury i Biblioteki prowadzą państwo Katarzyna i Marek Kokowscy. W wykonaniu młodych muzyków publiczność usłyszała: Etiudę opus 50 nr 1 oraz Etiudę G-dur Aleksandra Różyckiego, Etiudę nr 2 Heleny Gnesiny, Agnieszki Lasko Mały dzięcioł, Trolle i Fontannę, Temat z wariacjami Franciszka Schuberta, Hit the Road Jack Raya Charlesa, Fortepianowe Boogie wg Lang Langa, Yiruma River flows in you, oraz Dumkę ukraińską na 4 ręce.

Na zakończenie wystąpiły Szeptuchy, zespół prowadzony przez pana Ireneusza Drobińskiego z piosenkami: Drogi proste, Małomiasteczkowy z repertuaru  Dawida Podsiadło oraz Biegnij przed siebie Anny Wyszkoni.

Remanenty kulturalne trwały przez prawie przez 3 godziny i zaprezentowało swoje umiejętności 200 wykonawców; dzieci i młodzież ucząca się tańca, śpiewu i gry na instrumentach.

Dodatkową atrakcją dla dzieci były zamki i zjeżdżalnie zorganizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury „Folknij se”.

W nadchodzącym roku szkolnym 2022/2023 zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich mieszkańców gminy Brusy do nowego już budynku, po generalnym remoncie na ulicę Dworcową, gdzie nowoczesne wyposażenie przyczyni się do rozwoju talentów, a widzom dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.