Tydzień z BIBLIOTEKĄ

W dniach 6 - 10 maja br. biblioteka w Brusach obchodziła Tydzień Bibliotek. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji dla czytelników.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek zainaugurowano 6 maja spotkaniem z Grzegorzem Pietrzykowskim, płetwonurkiem i podróżnikiem ze Świdwina w Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach. Grzegorz Pietrzykowski nurkował w wodach Adriatyku, Morza Czerwonego, Oceanie Indyjskim, w pobliżu archipelagu Malediwy, poznał także piękno dna Bałtyku i naszych jezior. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o wyprawach i zwiedzaniu podwodnego świata. W trakcie spotkania zaproszony gość zaprezentował pełne wyposażenie płetwonurka, prezentując je na modelu wybranym spośród uczestników spotkania. Pan Grzegorz podkreślił ważną rolę dbania o środowisko naturalne oraz nieingerowania w naturę, abyśmy mogli cieszyć się pięknymi widokami podwodnego krajobrazu. Zaznaczył, że podczas wypraw najważniejsze jest bezpieczeństwo płetwonurków i zachowanie zdrowego rozsądku przy spotkaniach z niebezpiecznymi mieszkańcami mórz i oceanów. Pan Grzegorz podkreślił, że warto odkryć w sobie pasje i nieważne, jakie one są, najważniejsze jest to, aby je rozwijać i mieć z tego frajdę.

We wtorek 7 maja w cyklu zajęć Biblioteka Dzieciom, odbyło się spotkanie dla dzieci pn. „Książki czytacie, świat poznajecie” Na spotkaniu dzieci poznały budowę książki oraz etapy jej powstawania od rękopisu do momentu kiedy trafi do naszych rąk. Dzieci miały również okazję wykonać własnoręcznie zakładkę do książki.

8 maja członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Brusach uczestniczyli w wyjazdowym spotkaniu w Rytlu. W spotkaniu wzięli udział członkowie Klubów z Czerska, Rytla i Brus. Gośćmi specjalnymi spotkania były moderatorki Dyskusyjnych Klubów Książki z Wojewódzkiej Biblioteki w Gdańsku oraz autorka reportaży Magdalena Kicińska. Głównym tematem dyskusji była twórczość Amosa Oz jednego z najwybitniejszych izraelskich pisarzy.

O tym jakie skarby można znaleźć w bibliotece dowiedziały się dzieci z gminy Brusy, które wzięły udział w spektaklu teatralnym pn. „Prastara Książnica- skarb i tajemnica"... bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi”, który odbył się 9 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Przedstawienie promujące czytelnictwo oraz świadome korzystanie z internetu, odtworzyli aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa. Łącznie w przedstawieniu uczestniczyło 160 dzieci z gminy Brusy. Przedstawienie było historią piratki Kiry, która odkrywa świat podróżując. Pewnego dnia dociera do zaginionej wyspy, na której podobno ukryty jest skarb, ale na wyspie nie ma WiFi!!? …. Jej przygody związane są z tym, ze bez inetrnetu musi poradzić sobie z rozwiązaniem wielu problemów aby przeżyć.

W ostatni dzień Tygodnia Bibliotek, 10 maja odbyły się warsztaty „Kreatywnie z Biblioteką”, podczas których panie wykonywały i prezentowały przepiękne serwetki wykonane szydełkiem.  

Inf. i fot. Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.