Chata Kaszubska

1a.jpg

Odjazdowy Bibliotekarz 2021. Zaproszenie na rajd rowerowy! (15 cze 2021)

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zaprasza na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. W tym roku bibliotekarze z Brus jadą do Wiela. Wraz z nimi czytelnicy i miłośnicy bibliotek będą promować nie tylko czytelnictwo i jazdę na rowerze, ale także wspólną integrację.
1.jpg

SĄ PIENIĄDZE NA STROJE DLA NASZYCH ARTYSTÓW (17 maj 2021)

90 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pozyskało Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Pieniądze będą przeznaczone na zakup, uzupełnienie i odnowienie strojów ludowych używanych przez miejscowe zespoły folklorystyczne.
1.jpg

50. KONKURS RECYTATORSKI LITERATURY KASZUBSKIEJ „RÔDNO MÒWA” CHMIELNO 2021 ETAP POWIATU CHOJNICKIEGO (27 kwi 2021)

Gmina Brusy, Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach oraz Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie oddział w Brusach zaprasza do udziału w eliminacjach powiatu chojnickiego 50. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa".
plakat-1.jpg

Znaszli ten kraj, gdzie Krëbanë żyją? - Konkurs wiedzy dla ambitnych! (9 kwi 2021)

Chata Kaszubska zaprasza do udziału w konkursie wiedzy dotyczącym tylko i wyłącznie Gminy Brusy w zakresie historii dawnej i współczesnej.
plakat.jpg

KOLEJNY KONKURS PLASTYCZNY W CKIB (12 mar 2021)

„Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta” – to tytuł konkursu plastycznego ogłoszonego przez Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach. Jest on adresowany do mieszkańców całego Pomorza. Własnoręcznie wykonane obrazy i rysunki mogą nadsyłać artyści amatorzy w wieku od 3 do 20 lat.
download-1.jpg

WIOSENNY KONKURS WOKALNY (24 lut 2021)

Jeżeli potrafisz i lubisz śpiewać – to propozycja dla ciebie. Takim hasłem Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, namawia dzieci i młodzież z całego powiatu chojnickiego do udziału w XX Przeglądzie Piosenki „Na powitanie wiosny”.
mol_maly.jpg

„Pamiętnik Mola Książkowego” - konkurs (12 lut 2021)

2.jpg

„Gminny konkurs kolędy kaszubskiej” - WYNIKI (5 lut 2021)

Został rozstrzygnięty „Gminny konkurs kolędy kaszubskiej”.
obrazek-2.jpg

ZIMA Z BAJKOWĄ POSTACIĄ ZE ŚNIEGU - konkurs dla wszystkich mieszkańców! Zapraszamy! (17 sty 2021)

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Artystycznym „ZIMA Z BAJKOWĄ POSTACIĄ ZE ŚNIEGU”.
97412.jpg

Goście z Miejsca Piastowego (6 lip 2020)

Delegacja Gminy Miejsce Piastowe, na czele z panią wójt Dorotą Chilik, zawitała do Brus. Goście z południa Polski przyjechali na spotkanie robocze dotyczące funkcjonowania Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.
malowanki_na_szkle.jpg

Warsztaty malowania na szkle dla seniorów 60+ z gminy Brusy (2 lip 2020)

Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku Oddział Leśno zaprasza seniorów 60+ z gminy Brusy na zajęcia warsztatowe z malowania na szkle. Data warsztatów: 6 lipca, godz.10:00. Miejsce: Chata Kaszubska, Brusy Jaglie.
Zaboracy.jpg

"Muzyka Kaszub" (4 kwi 2020)

Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy”, który zaprezentuje tradycyjne pieśni ludowe z Kaszub oraz fragmenty spektakli „Sowizdrzôł ù Krёbanów” i „Gdzie jest Balbina?”.
95741.jpg

Skra Ormuzdowa dla Krzysztofa Gradowskiego. Gratulujemy! (29 lut 2020)

16 stycznia br. kolegium redakcyjne i redakcja miesięcznika „Pomerania” przyznały Skry Ormuzdowe za 2019 r. To prestiżowe wyróżnienie wręczono 17 lutego w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku.
93742.jpg

Wernisaż konkursu plastycznego „Jesień na Kaszubach” (5 gru 2019)

29 listopada 2019 roku w Chacie Kaszubskiej im. Józefa Chełmowskiego w Brusach – Jagliach odbył się wernisaż XXIV Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”.
teatr_zaboracy_1.jpg

Spektakl Teatru Obrzędu Ludowego "Zaboracy" pt„W niedzëla". (18 paź 2019)

Przedstawienie nawiązuje do zaborskich tradycji ludowych i przedstawia obrazek z życia rodziny mieszkającej na Zaborach, w naszej Małej Ojczyźnie.
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.