Na pomoc Ukrainie!

Komunikaty, ogłoszenia, 17 lipca 2020 r.

Drodzy Mieszkańcy, Druhowie!

Ostatnia passa pozytywnych wieści niestety musiała ujrzeć koniec. Otrzymaliśmy informację z ukraińskiego konsulatu za pośrednictwem Związku Wojewódzkiego OSP o tragicznej sytuacji w obwodach Iwanofrankowskim, Czerniowieckim, Lwowskim i Tarnopolskim na Ukrainie.

Na tym terenie pod koniec czerwca tego roku w wyniku nawalnych opadów oraz silnych wiatrów doszło do powodzi. Wskutek jej działania uszkodzonych zostało wiele budynków w tym szpitale oraz inne budynki socjalne. Niestety nie obyło się też bez ofiar żywiołu.

Tamtejsze służby bez wytchnienia pracują nad minimalizacją zniszczeń.

W związku z tym ukraiński rząd zwrócił się z pomocą między innymi do międzynarodowych partnerów.

Chcąc wspomóc tamtejszą ludność organizujemy zbiórkę pieniężną. Z uzbieranych środków zakupione zostaną artykuły niezbędne do normalnego funkcjonowania człowieka. Darowizny będą zbierane przez prezesów i naczelników w następujących jednostkach:

- KSRG Leśno

- OSP LUBNIA

- OSP Zalesie

- OSP Czarnowo
- OSP Czyczkowy

- OSP Męcikał

- OSP Kosobudy

- OSP Małe Chełmy

W naszej remizie zostanie ustawiona skarbonka, do której będzie można wrzucać pieniądze na wyżej wymieniony cel.

Zbiórka trwać będzie w poniedziałek i wtorek. W naszej strażnicy darowizny będzie można przynosić od godziny 8:00 do 22:00.

Pokażmy naszą siłę! Każdy z nas doświadczył też ogromnej pomocy i wsparcia ze strony kompletnie obcych ludzi, którzy w pamiętnych wydarzeniach z sierpnia 2017 wspomogli nas jak tylko potrafili.

Dobro zawsze wraca! Czasem nawet ze zdwojoną siłą!

 

fot. AP

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.