Niespokojny początek roku

 01.01.2020 równo o godzinie 00:00 zawyła syrena alarmowa. Nie podnosiła jednak ona alarmu lecz oznajmiła rozpoczęcie nowego roku 2020.

Niestety dzień ten okazał się niespokojny dla naszych druhów. Kilka minut po godzinie 14:30 zastępy GCBA 5/24 i SHD 21 zadysponowane zostały do pożaru komina w miejscowości Męcikał.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zgłoszenie zostało potwierdzone. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dostaniu się do komina z pomocą podnośnika w celu wyczyszczenia nagromadzonej sadzy w przewodzie kominowym oraz sprawdzeniu pomieszczeń miernikiem wielogazowym w celu wyeliminowania potencjalnych wycieków tlenku węgla. Działania trwały około 45 minut.

Po niespełna 10 minutach od powrotu do koszar z pożaru zostaliśmy zadysponowani zastępem GBA 4/16 do wypadku drogowego na DW235 na wysokości miejscowości Turowiec.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochód osobowy marki Renault, który dachował i znajdował się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowały 3 osoby, które nie odniosły obrażeń. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz uprzątnięciu pasa jezdni. Po około 30 minutach jednostki wróciły do koszar.

foto.info.OSP Brusy

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.