OSP Czyczkowy zyskało nowy zestaw ratowniczy

Nowy zestaw ratownictwa przedmedycznego na bazie standardów PSP-R1 trafił w posiadanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czyczkowach. Darczyńcą był Oddział Regionalny KRUS w Gdańsku.

Zestaw przekazano jednostce OSP Czyczkowy dzięki dyrektorowi KRUS w Gdańsku Marcinowi Drewie oraz posłowi na Sejm RP Aleksandrowi Mikołajowi Mrówczyńskiemu, którzy byli obecni podczas przekazania.

- Trzeba sobie zdawać sprawę, że my – strażacy ochotnicy, często jesteśmy pierwsi na miejscu zdarzenia, udzielamy pomocy przedmedycznej i podejmujemy pierwsze działania zanim przyjedzie jednostka państwowa. Gmina Brusy to obszar aż 400 km2. Z Brus do najdalej położonego miejsca w gminie – Skoszewa, mamy 25 km. Główne i pierwsze działania należą zatem do jednostek OSP. Nawet szkolenia strażaków ochotników nie różnią się znacznie od szkoleń strażaków jednostek PSP. Dobre wyposażenie to podstawa, dlatego każda forma pomocy płynąca do jednostek OSP naszej gminy jest bardzo ważna i za każdą dziękujemy. – mówił 2 lipca w Czyczkowach komendant gminny ochrony przeciwpożarowej Janusz Szmaglik.

W przekazaniu sprzętu uczestniczyli także: zastępca burmistrza Krzysztof Gierszewski, radny Rady Powiatu Chojnickiego Marek Rodzeń, sołtys Sołectwa Czyczkowy Bernadeta Niebrzydowska oraz druhowie OSP Czyczkowy na czele z prezesem Henrykiem Januszewskim.

Inf. i fot. UM Brusy.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.