IX Zaborska Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ty i Ja" oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Brusach.
W tegorocznych zawodach wzięło udział aż 187 zawodników z trzech województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Organizatorzy imprezy przygotowali dla uczestników olimpiady pięć konkurencji  indywidualnych tj.: skok w dal z miejsca, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, bieg na 100 m oraz tor przeszkód na wózku inwalidzkim. Odbyły się również dwie konkurencje grupowe tj.: sztafeta 4 x 100 m oraz przeciąganie liny.

Każdy z zawodników otrzymał nagrodę w postaci kubka pamiątkowego z olimpiady. Natomiast dla zwycięzców poszczególnych konkurencji wręczone zostały medale, puchary i dyplomy.

Celem Olimpiady było upowszechnianie sportu i rekreacji wśród osób z niepełnosprawnościami poprzez ich udział w rywalizacji sportowej. Serdecznie dziękujemy za organizację kolejnej edycji zawodów i gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągnięć podczas olimpiady.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.