Samorządowe spotkanie opłatkowe w Zalesiu

Święta Bożego Narodzenia w roku kalendarzowym są szczególnym momentem wzajemnej życzliwości, jedności i spotkań z bliskimi. Co roku burmistrz Brus Witold Ossowski spotyka się z przedstawicielami: lokalnych władz samorządowych, Kościoła, instytucji, organizacji, przedsiębiorstw i wieloma działaczami z gminy Brusy, aby w uroczystym nastroju, przeżyć ten wyjątkowy, święty czas.

Tegoroczne samorządowe spotkanie wigilijne odbyło się w świetlicy wiejskiej w Zalesiu. W świąteczną atmosferę zgromadzonych wprowadziła historia narodzin Jezusa Chrystusa, przedstawiona w Jasełkach przez uczniów Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Zgodnie z tradycją, podczas spotkania, burmistrzowi Brus, zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Włodarz odebrał symboliczny płomień jedności z rąk przedstawicieli Stowarzyszenia Miłośników Historii Gryfa Pomorskiego „Cis” w Męcikale. Światełkiem z Betlejem podzielono się również z ks. proboszczem Janem Flaczyńskim, siostrą przełożoną Barbarą Dzienisz ze Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach oraz siostrą przełożoną Mironą Turzyńską ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Orliku.

Oficjalne życzenia bożonarodzeniowe złożył uczestnikom spotkania burmistrz Brus Witold Ossowski oraz w imieniu przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Łąckiego i własnym Beata Zblewska - przewodnicząca Rady VII kadencji. Kilka słów z okazji zbliżających się świąt do zgromadzonych skierowali również poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk oraz w imieniu posła Aleksandra Mikołaja Mrówczyńskiego i własnym Marek Rodzeń - radny Rady Powiatu Chojnickiego. Opłatek, którym dzielono się i składano sobie życzenia pobłogosławił ks. proboszcz Jan Flaczyński. Kapłan także dołączył się do świątecznych życzeń. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.