POWIEW ŚWIEŻOŚCI W SKANSENIE JÓZEFA CHEŁMOWSKIEGO

Osoby znające się na ogrodnictwie, stolarstwie lub pracach budowlanych, pilnie poszukiwane. Z takim apelem zwracają się członkowie rodziny Józefa Chełmowskiego, jednego z najbardziej znanych kaszubskich twórców ludowych. Potrzebni są wolontariusze do wykonania prac remontowych i konserwacyjnych w skansenie w Brusach Jagliach.

Fundacja, która obecnie opiekuje się miejscem, realizuje projekt mający na celu przygotowanie terenu do kolejnego sezonu turystycznego.   

- Jest masa rzeczy do których chcielibyśmy zaprosić wolontariuszy. Chcielibyśmy przygotować, zagospodarować teren zielony, taki „przedogródek”, który otwiera wjazd do skansenu. Jeszcze przed nawałnicą były tam zadrzewienia i było tam całkiem fajnie, zielono, ale teraz teren ten jest taki pusty i aż się prosi, aby go zagospodarować, żeby dać mu nową funkcję – Julita Królikowska, członek zarządu fundacji im. Józefa i Jadwigi Chełmowskich, a prywatnie wnuczka artysty.

Kolejnym pomysłem jest odświeżenie elewacji budynku oraz zaimpregnowanie drewnianego płotu. Do wykonania są też inne prace naprawcze.

- Wolontariuszem może zostać każdy, kto dysponuje czasem, kto ma smykałkę do ogrodnictwa, do stolarki lub majsterkowania – dodaje Królikowska

W zamian za pomoc można zwiedzić galerię i otoczenie. Każdy uczestnik projektu otrzymuje też okolicznościowy kubek. Chętni do pracy mogą zgłaszać się poprzez stronę: www.facebook.com/jozefchelmowski lub mailowo: chelmowski.jozef@gmail.com.

Projekt został dofinansowany przez gminę Brusy. Pozyskane od samorządu pieniądze przeznaczono na zakup preparatów do konserwacji obiektów, materiałów budowlanych oraz roślinności do nowych nasadzeń. Będzie on realizowany do 12 sierpnia.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.