TRWA BUDOWA PSZOKu W BRUSACH

Do końca lipca gotowy będzie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Brusach. Powstaje on przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Będzie to pierwszy tak profesjonalny obiekt w gminie.

Do tej pory funkcję PSZOKu w Brusach pełnił specjalnie do tego celu wydzielony plac przy ZGK. Odpady były tam składowane w kontenerach. Teraz sporo się tam zmieni.

- Zakres prac, które są realizowane jest znaczny. To jest budowa drogi dojazdowej do tego punktu oraz pomieszczenia do obsługi punktu. Potrzebny jest też plac do składowania gruzu, rampa najazdowa oraz zadaszona wiata na boksy, na różne rodzaje odpadów. Do tego powstaną tam niezbędne instalacje przeciwpożarowe, oświetlenie terenu i monitoring. Całość będzie ogrodzona, utwardzona i odwodniona  – wylicza Witold Ossowski, Burmistrz Brus.

Dodatkowym wyposażeniem obiektu będzie waga najazdowa, ładowarka do załadunku i rozładunku odpadów oraz nowe kontenery na odpady.

Nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Brusach jest potrzebny między innymi dlatego, że gmina znajduje się w sporym oddaleniu od Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Częsty transport małych ilości odpadów jest nieopłacalny. W PSZOKu można natomiast tymczasowo magazynować odebrane od mieszkańców na przykład odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, czy sprzęt AGD. Po zebraniu odpowiedniej ich ilości, surowce te można wywozić do ZZO większymi transportami.

Inwestycja będzie kosztowała 3 miliony złotych, z czego 1,9 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.