TVK Brusy

Orlik_siostry_plansza.jpg

Pierwszy Rodzinny, Charytatywny Festyn Sportowy w Orliku (21 lis 2019)

22 września, upłynęła w Orliku pod hasłem rodziny, sportu i pomocy potrzebującym. To właśnie tego dnia odbył się Pierwszy Rodzinny, Charytatywny Festyn Sportowy zorganizowany przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Orliku.
91595.jpg

IX Zaborska Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych (1 lis 2019)

Blisko 200 zawodników z 19 zaprzyjaźnionych placówek wzięło udział w IX Zaborskiej Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych.
Dzwon_Mecikal.jpg

Wciąganie dzwonu na wieżę kościoła w Męcikale (30 paź 2019)

Na wieży kościelnej został zamontowany dzwon. Inicjatorami tego przedsięwzięcia są potomkowie Marianny i Jana Pestków z Pokrzywna.
Calineczka_z_Lubni.jpg

Impreza charytatywna dla Calineczki z Lubni (23 paź 2019)

Calineczka - tak mówią na dwuletnią Liliankę Półczyńską jej najbliżsi. Dziewczynka choruje m.in. na zespół Cornelii de Lange i tatralogię Fallota. Lilianka wymaga stałej, specjalistycznej i kosztownej opieki. Codziennie jest przy niej najbliższa rodzina, szczególnie mama Małgorzata.W Lubni odbyła się bowiem impreza charytatywna z myślą o dziewczynce.
Herb_Brus.png

WIEŚCI Z ZABORÓW PROGRAM INFORMACYJNY (12 paź 2019)

Herb_Brus.png

X sesja Rady Miejskiej w Brusach (2 paź 2019)

2 października 2019 r. (środa) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Brusach odbędzie się X sesja Rady Miejskiej w Brusach
Dozynki_plansza_2.jpg

Zaborskie Dożynki Gminne - Brusy 2019 (1 paź 2019)

Efektowne wieńce, regionalne wyroby i liczne wystawy to obraz Zaborskich Dożynek Gminnych, które odbyły się 8 września br. w Brusach.
Dziady_na_Gacniku.jpg

Dziady w Gacniku (30 wrz 2019)

Imprezę po raz pierwszy zorganizowano w Zalesiu. Dla zainteresowanych przygotowano mnóstwo konkursów, które prowadził Krzysztof Gradowski.
igrzyska_plazowe.jpg

XVII Igrzyska Plażowe w Czernicy (11 wrz 2019)

Tegoroczna impreza przeprowadzona została, 14 lipca i przyciągnęła liczne grono miłośników siatkówki plażowej. Niewątpliwą atrakcją były animacje dla dzieci. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną, pokazie baniek mydlanych oraz konkursach z użyciem różnorodnych rekwizytów. Na zakończenie każde dziecko otrzymało balonowe figury.
16.jpg

Fundacja im. Józefa i Jadwigi Chełmowskich (22 sie 2019)

Skansen Artysty Józefa Chełmowskiego w Brusach-Jagliach to perełka świata sztuki ludowej całego regionu Kaszub i Pomorza. Po śmierci Artysty i jego małżonki miejscem zajmuje się najbliższa rodzina, dzieci i wnuczęta.
Herb_Brus.png

WIEŚCI Z ZABORÓW PROGRAM INFORMACYJNY (20 sie 2019)

Herb_Brus.png

IX sesja Rady Miejskiej w Brusach (19 sie 2019)

Informujemy, że IX sesja Rady Miejskiej w Brusach odbyła się 20 sierpnia 2019r. (wtorek) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Brusach.
90088.JPG

Budynek rekreacyjno – sportowy w Skoszewie już otwarty! (13 sie 2019)

13 lipca br. w Skoszewie odbyła się niecodzienna uroczystość – otwarcie budynku rekreacyjno – sportowego, w której na zaproszenie Burmistrza Brus Witolda Ossowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brusach Zbigniewa Łąckiego oraz Sołtysa Sołectwa Skoszewo Romana Trzebiatowskiego wzięli udział: Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ugoszczy, radni, sołtysi, samorządowcy, przedstawiciele oświaty oraz mieszkańcy wsi i zaprzyjaźnieni goście.
Piknik_PiS.jpg

Piknik Rodzinny zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość (30 lip 2019)

20.07.2019r. Na pl. Jana Pawła II w Brusach odbył się jeden z pierwszych w Polsce Pikników Rodzinnych organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.
18.jpg

XXI Światowy Zjazd Kaszubów w Chojnicach (23 lip 2019)

Zjazd Kaszubów zatoczył koło i powrócił do Chojnic, bowiem dwie dekady temu, w Chojnicach właśnie, Światowy Zjazd Kaszubów i zjednoczenie Kaszub w obrębie jednego województwa świętowano po raz pierwszy.
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.